Historia

Histora przeglądania

IC-SAT100 PTT radiotelefon satelitarny, Iridium

  • Producent: Icom
  • Poleć produkt

IC-SAT100 to wyjątkowe ręczne radio PTT, które wykorzystuje satelitarną sieć komunikacyjną Iridium. W przeciwieństwie do telefonu satelitarnego, IC-SAT100 zapewni użytkownikom usługi radiowe po naciśnięciu przycisku PTT . Może być używany jako narzędzie komunikacji w odległych i odizolowanych obszarach, gdzie nie ma infrastruktury telefonu komórkowego ani sieci naziemnej. Ponadto w przypadku, gdy infrastruktura radiowa lub komórkowa może stać się niezdatna do użytku przez katastrofy ludzkie lub naturalne, komunikacja satelitarna może zapewnić stabilne i niezawodne rozwiązanie do tworzenia łączności zapasowych.

IC-SAT100 Radio satelitarne PTT wykorzystuje sieć satelitarną Iridium, która obejmuje całą ziemię, w tym oba bieguny i może zapewnić globalną komunikację na całym świecie w dowolnym miejscu na świecie. Wykorzystując 66 satelitów Low Earth Orbit (LEO), zapewnia szerszy, bardziej niezawodny zasięg sieci w porównaniu do satelitów Geosynchronous Orbit Equatorial Orbit (GEO). Więc ktoś z Bieguna Północnego mógłby porozmawiać z kimś z Bieguna Południowego; nie ma innego dwukierunkowego urządzenia PTT, które mogłoby to zrobić.

Opóźnienie głosu jest niewiarygodnie niskie i wynosi około 500 milisekund, tak samo jak w przypadku dowolnego systemu radiowego. Jakość głosu na IC-SAT100 jest doskonała, a radio ma również specyfikację MIL, jest wodoodporne i wytrzymałe. Nadaje się do użytku w trudnych warunkach w najbardziej niegościnnych zakątkach świata.

IC-SAT100 będzie doskonałym narzędziem komunikacji dla rządów, sił zbrojnych, organizacji humanitarnych oraz każdego użytkownika, który potrzebuje komunikacji w odległych, odizolowanych obszarach lub do pomocy w sytuacjach kryzysowych, w których komunikacja naziemna nie istnieje. IC-SAT100 posiada również szyfrowanie AES 256 zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo w komunikacji.

IC-SAT100 jest idealny dla organizacji, która nie chce lub nie jest w stanie rozwinąć swojej infrastruktury. Dzięki rozwiązaniu Icom / Iridium infrastruktura jest już gotowa. Musisz tylko zainwestować w terminale radiowe i czas antenowy.