Odbiornik SDR RT820T2 Excellway® RTL2832U + R820T2 100KHz-1.7GHz

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Zapytaj Zapytaj
  • szt.
  • Cena netto: 260,16 zł / szt. 320,00 zł / szt.
  • Niedostępny

ODBIORNIK SDR R820T2


Odbiornik wyposażony w chip RTL2832U + R820T2 i oscylator kompensowany temperaturowo PPM (TCXO). Tuner R820T2 ma lepszą czulość niż 
R820T, a także działa lepiej na czestotliwościach do 1,5 GHz. Jest on kompatybilny z oprogramowaniem dla starszej wersji R820T.
Częstotliwość robocza od 100 KHz do 1766 MHz

CO TO JEST RADIO DEFINIOWANE OPROGRAMOWANIEM (SDR)?

 

W konwencjonalnych radiotelefonach operacje matematyczne wymagane do dekodowania i przetwarzania sygnałów radiowych są wykonywane przy użyciu obwodów analogowych. Ostatnio komputery mają wystarczającą moc, aby wykonywać niezbędne obliczenia matematyczne w oprogramowaniu, stąd termin programo definiowane radio. Doprowadziło to do powstania zaawansowanych radiotelefonów, które wcześniej wymagały złożonego sprzętu analogowego, który można teraz zaimplementować w oprogramowaniu. Zmniejszyło to koszt zaawansowanych funkcji radiowych, takich jak strojenie łączy szerokopasmowych i wyświetlacze kaskadowe.

 

 

 

CO TO JEST RTL-SDR?

 

RTL-SDR to wyjątkowo niedrogie oprogramowanie radiowe oparte na donglach odbiorników USB DVB-T TV (Digital HD TV), które mają w sobie układ RTL2832U. Haker sprzętowy Eric Fry, programista sterowników Linuksa Antti Palosaari i zespół Osmocom opracowali własny SDR, polegający na tym że układ RTL2832U ma tryb, który włącza SDR. Dzisiaj, dzięki niestandardowym sterownikom oprogramowania, powszechnie używany tani RTL2832U może przekształcić się w wyrafinowany SDR z funkcjami, które do niedawna kosztowałyby od setek do tysięcy dolarów. Oczywiście wydajność tych kluczy sprzętowych nie będzie pasować do dedykowanego SDR, ale są one bardzo dobre w tej cenie, a prawie wszystkie projekty, które można wykonać za pomocą drogich radioodbiorników lub SDR, można również wykonać za pomocą rtl-sdr. Szerokopasmowy SDR otwiera wiele interesujących potencjalnych projektów i sposobów eksploracji. Odbiornik współpracuje z wieloma darmowymi programami do obsługi odbiorników SDR, na przykład z SDR Sharp lub SDR Touch. 

Dzięki możliwości odbioru szerokiego pasma, odbiornik jest również doskonałym narzędziem do odbioru satelitarnych map pogodowych.

Odbiornik SDR może również służyć do odbioru  sygnałów lotniczych systemu ADS-B z pozycjami samolotów i obrazować ruch lotniczy w swoim rejonie.

RTL-SDR może być wykorzystywany na komputerach z systemem Windows, Linux oraz z urządzeniami z systemem Android (np. tablety i telefony).

https://www.rtl-sdr.com/big-list-rtl-sdr-supported-software/