Historia

Histora przeglądania

REVO PiXiS RS radio DAB+, internetowe, FM, RDS, STREAM

  • Poleć produkt
PiXiS RS umożliwia odbiór pełnego zakresu standardów radia cyfrowego, włącznie z DAB, DAB+ oraz internetowego, a także tradycyjnego analogowego radia FM z RDS.

Radio oferuje dostęp do szerokiej oferty ponad 16 tys. rozgłośni z całego świata, od samby z brazylijskiego radia Caraibas, poprzez nowoorleański jazz z WWOZ, aż informacji sportowych na żywo z Nowego Jorku z WFAN 660. Liczba rozgłośni internetowych znacznie przewyższa liczbę tradycyjnych stacji, a dostęp do radia internetowego nie wymaga subskrypcji i jest bezpłatny. W internecie, oprócz popularnych programów ogólnokrajowych, jak Jedynka i Trójka Polskiego Radia, znajdziemy dodatkowo większość audycji lokalnych Polskiego Radia, a także dziesiątki tematycznych stacji poświęconych jednemu wykonawcy, konkretnemu stylowi lub klimatowi muzyki, a nawet adresowanych do wąskiej grupy odbiorców, na przykład do małych dzieci. Revo PiXiS RS oferuje dostęp do ponad 400 polskojęzycznych rozgłośni radia internetowego (w tym wszystkich komercyjnych nadających także w eterze).

PiXiS RS cechuje się 3,5-calowym kolorowym ekranem dotykowym, sterowane jest przez intuicyjny interfejs użytkownika oparty na ikonach, umożliwia szybki i łatwy dostęp szerokich zasobów radiowych.


Dodatkowo PiXiS RS umożliwia dostęp do plików i streaming z dowolnego urządzenia w sieci. Revo PiXiS RS zapewnia dostęp do własnej kolekcji muzyki przechowywanej na podłączonym do sieci komputerze PC lub Mac. Wykorzystuje do tego standardowy protokół UPnP, który gwarantuje pełną integrację z sieciowym sprzętem domowym. Radio staje się wtedy pełnoprawnym odtwarzaczem sieciowym, z funkcjami typu: Play/Pause, przewijanie do przodu/tyłu oraz dodawanie utworów do playlisty. Revo PiXiS RS bez problemu poradzi sobie z takimi kodekami audio, jak: WMA, AAC, WAV, MP3, MP2 oraz Real Audio.

PiXiS RS może się pochwalić najwyższą w swojej klasie jakością dźwięku, którą zawdzięcza specjalnie zaprojektowanemu głośnikowi i cyfrowemu wzmacniaczowi.

Cechy:
3,5-calowy kolorowy dotykowy wyświetlacz TFT
Radio DAB oraz DAB+ o wysokiej czułości
Radio internetowe Wi-Fi
Dostęp do ponad 16 tys. stacji radiowych i podcastów
Bezprzewodowy streaming muzyki z PC lub Maca
Odbiór radia FM z RDS
Intuicyjny interfejs oparty na ikonach
Wyjście słuchawkowe 3,5 mm
Po 10 presetów dla ulubionych stacji DAB, FM i internetowych
Obsługa kolorowych slajdów DAB oraz RadioVIS
Alarm z funkcjami Sleep i Snooze
Wzmacniacz w klasie D o mocy 3 W
W zestawie międzynarodowy zasilacz (UK, Euro, USA i Australia)

DAB+ to standard cyfrowego radia, pozwalający cieszyć się najwyższej jakości dźwiekiem. Spółka Emitel od wielu lat prowadzi eksperymentalne emisje radia cyfrowego w Polsce. W dniu 1 października 2013 roku na zlecenie Polskiego Radia uruchomiona została w Warszawie i Katowicach stała emisja radia cyfrowego w standardzie DAB+. Obecnie w Toruniu, Szczecinie i Kielcach trwa emisja testowa.

Obecny skład multipleksu DAB+ : Polskie Radio Program 1, Polskie Radio Program 2, Polskie Radio Program 3, Polskie Radio Program 4, Radio Rytm, Polskie Radio 24, Program dla Zagranicy, program regionalny (Radio Dla Ciebie, Radio Kielce, Radio Szczecin).